Seznam „suchých“ obcí se dál rozšiřuje!

Finanční prostředky z programu "Dešťovka" je možné čerpat již v 1896 obcí.

Sdílejte článek: LinkedIn

Seznam „suchých“ obcí se dál rozšiřuje!

24. července 2018

Státní fond životního prostředí minulý týden aktualizoval seznam takzvaných „suchých“ obcí. Z této aktualizace, která proběhla 20. července, vyplývá, že o dotaci je možné žádat v 1896 obcích. Oproti dubnové aktualizaci je to nárůst o 62 katastrů.

 

Co to znamená být na „seznamu“?

 

V aktualizovaném seznam jsou uvedeny obce prověřené k čerpání finančních prostředků z programu Dešťovka. Přehled slouží jako vodítko pro určení, zda obec spadá do suché oblasti nebo ne. V obcích (katastrálních územích) uvedených v tomto seznamu je možné žádat o dotaci na systém pro využití srážkové vody pro zálivku zahrady. V případě, že je obec v seznamu prověřených obcí uvedena, nemusí žadatel o dotaci tuto skutečnost státnímu fondu dokládat. Pokud obec v seznamu uvedena není, doporučuje Státní fond životního prostředí ověřit tuto skutečnost na obecním úřadě a doložit ji k žádosti individuálně, třeba potvrzením od starosty nebo odkazem na jiné zveřejněné závazné dokumenty.

 

Aktualizovaný seznam naleznete zde.

 

 

 

Další články

O čem se mluví

Některé části světa jsou díky těžbě zemního plynu „na suchu“

30. října 2018

Získávání zemního plynu a ropy metodou hydraulického štěpení sebou nese nejen riziko možného zemětřesení, ale i kontaminace vody.

O čem se mluví

Zlověstné babí léto na konci světa

17. října 2018

Rozbil se definitivně mechanismus koloběhu Země?

O čem se mluví

Koupací sezóna 2018. Jaká byla z pohledu kvality vody?

12. října 2018

Za druhým nejhorším výsledkem stavu koupacích vod za posledních 8 let stojí kombinace nedostatku vody, vysokých teplot a množství živin splavených do rybníků a vodních nádrží.

O čem se mluví

Toman: Zadržení vody v krajině je pro nás životní nutností

12. října 2018

Deník Právo - Rozhovor s ministrem zemědělství o suchu, výstavbě nových vodních nádrží, ale i současné komunikaci s Ministerstvem životního prostředí.