Jedna třetina obcí v ČR je na suchu. Bude se seznam dál rozšiřovat?

V 1834 obcích je možné čerpat finanční prostředky z programu "Dešťovka".

Sdílejte článek: LinkedIn

Jedna třetina obcí v ČR je na suchu. Bude se seznam dál rozšiřovat?

2. května 2018

Státní fond životního prostředí minulý týden aktualizoval seznam takzvaných „suchých“ obcí. Jde o přehled obcí prověřených k čerpání finančních prostředků z programu Dešťovka. Přehled slouží jako vodítko pro určení, zda obec spadá do suché oblasti nebo ne. Pokud svoji obec v seznamu nenajdete, doporučuje Státní fond životního prostředí ověřit tuto skutečnost na obecním úřadě a doložit ji k žádosti individuálně, třeba potvrzením od starosty nebo odkazem na jiné zveřejněné závazné dokumenty. V případě, že vaše obec je v seznamu prověřených obcí uvedena, nemusíte jako žadatel o dotaci tuto skutečnost státnímu fondu dokládat. Z poslední aktualizace, která proběhla 27. dubna 2018, vyplývá, že o dotaci je možné žádat v cca 1800 obcích, což je zhruba jedna třetina obcí ČR. Bližší informace naleznete zde a nebo tady.

Další články

O čem se mluví

Některé části světa jsou díky těžbě zemního plynu „na suchu“

30. října 2018

Získávání zemního plynu a ropy metodou hydraulického štěpení sebou nese nejen riziko možného zemětřesení, ale i kontaminace vody.

O čem se mluví

Zlověstné babí léto na konci světa

17. října 2018

Rozbil se definitivně mechanismus koloběhu Země?

O čem se mluví

Koupací sezóna 2018. Jaká byla z pohledu kvality vody?

12. října 2018

Za druhým nejhorším výsledkem stavu koupacích vod za posledních 8 let stojí kombinace nedostatku vody, vysokých teplot a množství živin splavených do rybníků a vodních nádrží.

O čem se mluví

Toman: Zadržení vody v krajině je pro nás životní nutností

12. října 2018

Deník Právo - Rozhovor s ministrem zemědělství o suchu, výstavbě nových vodních nádrží, ale i současné komunikaci s Ministerstvem životního prostředí.